Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Naruto story...

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Milky*Way
Fairy Dust
Fairy Dust
Milky*Way


feminin
Numarul mesajelor : 104
Varsta : 28
Localizare : Baia Mare
Stare de spirit : Fastacita^_^
Data de inscriere : 08/02/2008

Naruto story... Empty
MesajSubiect: Naruto story...   Naruto story... Icon_minitimeSam Feb 09, 2008 4:50 pm

Cap.1 O noua venita


Ero o zi frigurasa,norii vesteau de acuma o zi neplacuta care va aduce surprize.Intr-un colt retras al satului statea o fata.O fata care ziceai ca vine de pe alta planeta.Avea parul lung cu suvite roscate.Pletele ei negre ii cadea pe umerii goi...plini de apa.Hainele ii erau ude ,pantaloni largi ii cadeau peste cizmele groase.Purta o bluza verde pana la umeri.In ploaia care se lasase nu demult aveai impresia ca plangea ..insa ochii ei negrii lasau alta impresie...ochii ei cautau o persoana..Da...o persoana speciala pe care ea trebuia neaprata sa gaseasca.Desi avea haine destul de sracacioase frumusetea ei era de neegalat:degetele ei erau moi si lungi,unghiile ei erau vopsite cu lac negru si niste dungi albe.Buzele rosii erau umede de ploaia ce se asternuse peste satuletul nostru.Dintr-o data se ridica facu cativa pasi si incepu sa intrebe oamenii:
-Nu stiti cumva unde sta Hatake Kakashi? Din pacate nimeni nu ii raspunse.
Neavand un raspuns se duse la marele Hokage.La fel ca ceilalti oameni era uimit de frumusetea acestei necunscute.
-Ce aduce o fata atat de frumoasa pe la noi?intreba Hokage
-Domnule scuzati-ma ca va deranjez la o ora ca asta insa trebuie neaprat sa-l gasesc pe Hatake Kakashi!Nu stiti cumva unde locuieste?
-Iti spun cu drag daca imi spuneti ce doriti de la el?
-Domnule Hokage este vorba despre un dar,vedeti dumneavoastra am fost trimisa de o persoana draga lui pentru ai aduce un cadou!
-Deci asa sta treaba!Hm… pai Bine iti spun unde sta .Vezi casa aceea rosie?o iei la stanga si vei gasi blocul 4 …acolo sta Kakashi.
-Va multumesc din suflet domnule Hokage.A si scuzati-ma am uitat sa ma prezint.Numele meu este Hana Luisa,insa mi se spune simplu Lue.
-Incantat de cunostiinta Lue.Vei mai sta o vreme in sat la noi,nu-I asa?
_Pai adevarul este ca dupa ce ii voi da cadoul domnului Hatake voi pleca.
-Cum?De ce atat de repede?
_imi pare rau dar trebuie sa ma antrenez !Sunt inca la nivelul Chuniin si trebuie sa ma antreneze un Jounin sau…
-Sau un Hokage?
-….
-Lue stii ce nivel este kakashi?
-Nu domnule Hokage.
-Kakashi este Jonin mai are un nivel si ajunge la nivelul meu deja are o echipa formata din Sasuke Uchiha din clanul Uchica,Sakura Haruno o fata isteata,si nu in ultimul rand Naruto Uzumaki,detinatorul vulpii cu 9 cozi.
-Uau trebuie sa fie toti foarte puternici!
-Da insa in ultima vreme Kakashi se ocupa mai mult cu Sasuke vazand in el un luptator iscusit dar….
-Dar nu este correct!!urla Lue.Kakashi ar trebui sa-I antreneze pe toti nu doar pe unul …Sunt sigura ca ,cu putin antrenament acel Naruto Uzumaki va fi un ninja extraordinar!
-Da!Exact!Doar ca nu are cine sa il antreneze insa daca mai ramai in sat te pot baga in echipa lui Kakashi si te poti ocupa de Naruto insa nu uita esti doar un chunin Kakashi iti este sef!
- Desigur Domnule!Multumesc!Noapte buna.
-Noapte buna!Mai povesti maine!

commenturi si dupa aceea vad daca mai pstez cherry
Sus In jos
Ay-chan
Dark Tenshi
Dark Tenshi
Ay-chan


feminin
Numarul mesajelor : 172
Localizare : lost world
Joburi/Distractii : nothing
Stare de spirit : lonely and sad
Data de inscriere : 07/02/2008

Naruto story... Empty
MesajSubiect: Re: Naruto story...   Naruto story... Icon_minitimeSam Feb 09, 2008 4:55 pm

interesanta povestea , deci astept continuarea.
Critici:fi atenta la liniutele de dialog, greseli de ortografie nu am vazut.oricum imi place povestea
Sus In jos
http://an-otherstory-abouta-girl.piczo.com
Milky*Way
Fairy Dust
Fairy Dust
Milky*Way


feminin
Numarul mesajelor : 104
Varsta : 28
Localizare : Baia Mare
Stare de spirit : Fastacita^_^
Data de inscriere : 08/02/2008

Naruto story... Empty
MesajSubiect: Re: Naruto story...   Naruto story... Icon_minitimeSam Feb 09, 2008 5:03 pm

Uite si al 2 lea capitol m-am straduit cu liniutele alea pana mio sarit capacele Razz
Cap.2 Cadoul

Era o noapte cu luna plina,iar cavalerii cerului stralucea mai tare ca oricand .Parca pazeau o persoana si vroiau ca ea sa straluceasca ca stapana lor…luna…parca timpul s-ar fi oprit vrand sa vada de sute de ori acelasi chip,stralucind mai tare decat insusi luna si soarele..si in acest intuneric combinat cu lumina aurie a stelelor umbla o fata.Umbland singura,cautand un singur lucra,un singur om,un singur vis.
Inconjurata de speranta cauta chipul unui singur om.Pierduta ,emotionata poate…Umbla de 2 ore si nu gasise ceea ce cautase..Insa dintr-o data fata I se luminase.In sfarsit …Sari repede pe balcon si Da…gasise ceea ce cautase…in camera aceea care parea atat de intunecata statea acel om….Hatake Kakashi.Dormea…chiar dus…fara a auzi vreun sunet sau a observa ca o fata incredibil de frumoasa intrase in casa lui.Dupa un timp in care fata statea nemiscata uitanduse peste tot..in mintea ei se invalmaseau o gramada de chestii:<S-a schimbat mai mult decat imi putea imagina vreodata!><Cand ma gandesc ca inainte era un baiat atat de timid incat nu putea sa doarma fara sensei-ul lui><Se pare ca nu il mai am in fat ape acelasi Hatake Kakashi>Dupa multe ganduri se hotara sa ii puna cadoul pe masa.Soarele pe jumatate rece se ascundea printre norii plumburii care de dimineata vesteau din nou o zi posomorata .Doar lumina candelabrelor palide,ude de ploaia de noaptea trecuta mai lumina satul si in special un loc din satuletul nostru…acela fiindc blocul lui Kakashi.Dupa cum e invatat se scoala de dimineata pt. a-si manca micul de jun:lapte cu caco si biscuiti cu aroma de cocos .Ca de obicei…se scoala si merge sa-si ia masca insa de data asta masca nu era singura care state ape dulapiorul din lemn de brad al lui Kakashi.Era cadoul frumos impachetat cu banda rosie si buline albastre de la Hana Luisa(adica Lue a noastra).Mirat de acest cadou anonim Kakashi nerabdator il deschide .Era…..era…..UN trandafir negru fara spini..cu petalele mari cazute si cele mici asteptand sa iasa pentru a fi si ele atat de mari si frumoase precum cele care au cazut.Kakashi ramase impietrit cand vazuse ..era….era….da acel lucru era o taina pentru noi..insa pentru kakashi era un semn…un semn care il bucura enorm…acum stia …stia ca nu a pierdut tot ce ii era mai drag pe lumea aceasta.
Era emotionat …atat de emotioinat incat iesi pe balcon fara masca .(cea ce se intampla foarte rar in cazul lui).Vantul ii adia prin parul desprins care de data aceasta nu mai era prins cu bandana lui de ninja …abia astepta ca aceasta zi sa iceapa si spera ca nu era prea tarziu pentru ce avea in minte…..
~~~TO BE CONTINUED~~~
Sus In jos
RxY-andra
Dark Tenshi
Dark Tenshi
RxY-andra


feminin
Numarul mesajelor : 135
Varsta : 28
Localizare : In your heart
Stare de spirit : Yeeey! no way ! I only joking >.
Data de inscriere : 07/02/2008

Naruto story... Empty
MesajSubiect: Re: Naruto story...   Naruto story... Icon_minitimeSam Feb 09, 2008 5:18 pm

Ce mistoo ^^ abea astept sa vad continoarea .. adica stiu povestea Very Happy


Ultima editare efectuata de catre RxY-andra in Sam Mar 08, 2008 3:34 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.angelofdestiny.piczo.com
Milky*Way
Fairy Dust
Fairy Dust
Milky*Way


feminin
Numarul mesajelor : 104
Varsta : 28
Localizare : Baia Mare
Stare de spirit : Fastacita^_^
Data de inscriere : 08/02/2008

Naruto story... Empty
MesajSubiect: Re: Naruto story...   Naruto story... Icon_minitimeSam Feb 09, 2008 6:05 pm

e cam scurt cap...
Cap 3,Lupta

Kakashi era sigur de ce vroia sa faca ,desi emotii il cuprindeau in tot corpul si simtea cum sangele infierbantat ii curgea tot mai repede prin vene.Da vroia sa stie ,..sa afle dar..ce sa afle.?de ce abia dupa atatia ani aceea persoana ii da un semn? Intrebarile aceste il chinuiau pe dinauntru.Nu mai astepta nici o clipa,laptele dadea pe afara iar cainii lui Kakashi ii mancau biscuitii,ca si cum ar mai conta…se imbraca si fugi spre centrul satului..catre marele Hokage.Usa era inchisa.Normal cine sa fie acolo la ora 5:31.Kakashi isi iesii din minti si cu o simpla lovitura facu usa praf.Insa nu se astepta ca Hokage sama sa fie inauntru.El se uita la Kakashi ca la felul 21.Nu il vazuse asa niciodata,parka il poseda vreun spirit rau care vroia sa se razbune pe cineva,insa Kakashi nu era asa,era doar ffoarte emotionat,atat de emotionat nu mai fusese niciodata.
<Kakashi ce se intampla cu tine?Esti in regula?>intreba disperat Hokage.
<……>
<Ah ma rog daca nu vrei sa imi spui iti voi spune eu o veste….O fata foarte frumoasa pe nume Hana Luisa a venit la noi aseara si te cauta ma rog…esti tare norocos .Este Chuunin inca si are nevoie de antrenament si dupa cum stii tu esti un Jounin asa ca am pus-o in echipa ta.Sper sa nu te superi>
<Nu pot sac red>Kakashi parea mai emotionat decat ultima oara .Nu se mai putea controla…chiar din cauza emotiolor mari care il cuprindeau.Si chiar de aceea facu o gafa mare.tat de emotionat cum era ii sari in bratele lui Hokage-sama si il pupa pe obraji multumindu-I d multe ori ca o puse pe Lue in echipa lui.Acum era sigur ca Lue e cea care i-a dat cadoul.
Intre timp Lue se plimba printre strazi si auzi o cearta.Vocile dure sip line de furie se auzeau in tot satuletul.<Nu este treaba mea.Nu sunt implicate in asta.Insa se aud voci de copii.Totusi sa vad ce se intampla.>Isi spuse in cand fata frumoasa si alerga in graba la locul de unde se auzea cearta.Da avea dreptate erau doi copii.Doi copii care parka erau disperati.Disperati sa-si vada adversarul la pamant.Unul dintre ei avea parul blond scurt si stil tepos,purta o bandana cu semnul Konoha pe ea.Era intr-un trening portocaliu si pare bine facut.Avea ochii albastri.Pe partea cealalta era tot un baiat,avea parul negru si stil lasat pe spate.Si el avea o bandana la fel ca a baiatului blond.
<Hm sti bine ca te bot bate asa ca renunta>
<Ha..nu sunt eu tu!>Tu esti cel are renunta de fiecare data!>
<Cum indraznesti?>
Lue se uita ingrozita la cuvintele urate care le scoateau cei doi.<Deci acestia sunt elevii lui Kakashi..hm frumos comportament …insa din pacate se vede ca acel din dreapta a fost antrenat mai intensive de kakashi…uh…lasa numa stai linistit Naruto te voi antrena eu si vei deveni mai puternic decat acest Uchiha.>Isi spunea in gand Lue.
Baietii incepusera deja.Se luptau ca nebunii insa Naruto nu il putea invinge pe Sasuke.De obicei Sasuke o lasa moale cand vede ca naruto nu poate insa de data asta parka vroia cu orice pr&ecirc;t s ail bata,s ail vada la pamant.Da chiar asa naruto era deja la pamant insa Sasuke vroia s ail vada mort.Dintr-o data uita ca e coechipierul lui si era gata-gata sa-l omoare daca nu intervenea Lue.Ea il lua pe Naruto in brate si fugi de acolo fara ca cineva sa o vada.
~~~To be continued~~~
Sus In jos
RxY-andra
Dark Tenshi
Dark Tenshi
RxY-andra


feminin
Numarul mesajelor : 135
Varsta : 28
Localizare : In your heart
Stare de spirit : Yeeey! no way ! I only joking >.
Data de inscriere : 07/02/2008

Naruto story... Empty
MesajSubiect: Re: Naruto story...   Naruto story... Icon_minitimeSam Feb 09, 2008 6:40 pm

Razz .. E destul de dragut.. insa vad ca ai facut niste greseli de ortografie si
nu am prea inteles in anumite paragrafe..
Dar nu conteaza.. abea astept sa vad continoarea O.O
Sus In jos
http://www.angelofdestiny.piczo.com
Continut sponsorizat





Naruto story... Empty
MesajSubiect: Re: Naruto story...   Naruto story... Icon_minitime

Sus In jos
 
Naruto story...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» || In the shadow of past || ( A Naruto Failed Love story)
» ~Thanks for memories~Original Story~
» Naruto Uzumaki

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Fan Zone :: Fan Art/Fan Fiction-
Mergi direct la: