Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 || In the shadow of past || ( A Naruto Failed Love story)

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
RxY-andra
Dark Tenshi
Dark Tenshi
RxY-andra


feminin
Numarul mesajelor : 135
Varsta : 28
Localizare : In your heart
Stare de spirit : Yeeey! no way ! I only joking >.
Data de inscriere : 07/02/2008

|| In the shadow of past || ( A Naruto Failed Love story) Empty
MesajSubiect: || In the shadow of past || ( A Naruto Failed Love story)   || In the shadow of past || ( A Naruto Failed Love story) Icon_minitimeDum Mai 04, 2008 8:05 pm

CAP.I -partea I

Intr-o noapte furtunoasa , o tanara fata ninja alerga intr-o padure , cu sange pe sabia ei . Privirea ii era incremenita si , ochii ei tristi topeau pana si inima celei mai crude fiinte .
Dodata, un fulger aparu si nimeri un copac . Copacul cadea exact in acel moment cand fata trecea pe acolo . Cu o singura saritura il ocoli , continandu-si din nou drumul.
Ploaia inceta si vanturile crude , isi pierdura puterea . Norii ii facea parca lunii loc sa treaca si , strigatul lupurilor se auzea prin labirintul de crengi pe care copacii il formasera.
Fata ajunse la un drum ce se impartea in 3 carari . Facu niste semne cu mana si aparura 2 clone , fiecare luand-o pe cate o carare.
Ajunsera astfel toate 3 la cate trei case. Prima clona se strecura inauntru si vazu un baiat cu o moaca de tantalau ce bolborosea intr-una niste cuvinte : "Sakura-chan ... zzZZZzzzZz... te salvez eu ... ZZZzzzZZZzz.." Atinti sabia spre el , dar cand o ridica , vazu doar un bustean rupt in doua.
-Haha! spuse Naruto cu un zambet stupid pe fata . Stiam eu ca ceva nu e bine ! . "Kakebushu no justu!"
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
A doua clona se strecura si ea intr-o cosa si vazu o fata dormind . Ridica sabia pentru a o lovi , dar nu apuca, caci fata se trezi repede si fugi afara din pat .
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Fata , la randul ei intra si ea intr-o casa si vazu un baiat ce dormea . Ii paru atat de familiar , incat atunci cand vru sa il loveasca ezita si se intoarse in spate cu pasi marunci , pana cand calca pe ceva si facu un zgomot.
-Hei tu! Ce crezi ca faci aici ?! spuse Sasuke ridicanduse din pat.
Parca privirea ftei se schimba si , incerca sa il loveasca pe baiat , ratand parca intentionat . Sasuke fugi afara , iar fata urmarindu-l. Si stand acolo afara ,la cativa metri distanta unul de altul , asteptara ca cineva sa faca o miscare ,iar acela fu Sasuke. Incepu sa se invarte in jurul fetei , pentru a observa ce miscare va face . Fata se lasa in jos si scoase cateva shurikenuri si kunaiuri din saculetul ei . Statu cu ele in mana un anumit timp , apoi le arunca spre Sasuke , mai intai cu shurikenurile , apoi cu kunaiurile , insa prima data nimeri iarba , apoi un copac .Sasuke lua kunaiul din copac si il arunca spre fata , dar fiindca aceasta se misca , nu nimeri decat un pic margine lantisorului ce il tinea la gat , facundu-l astfel sa cada .
Deodata se auzi un sunet iar fata si celelalte 2 clobe disparura in fum .Sasuke se indrepta spre lanticul ce a cazut de la gatul fetei apoi il lua in maine si , uitandu-se la el , o privire intr-un fel speriata dar uluita ii acoperii fata.
"-Nu , ..nu poate fi..." spuse el in gand.
A doua zi , cei trei il asteptau pe Kakashi in locul lor de intalnire , bineinteles acesta intarziind .
-Scuzati-ma ca am intarziat , spuse Kakashi stand pe un fir de la un stalp , strada era in constructie si a trebuit sa o i-au prin cealalta parte...
Dar spre uimirea lui , nici Sakura dar nici Naruto nu incepura sa tipe. Stateau toti acolo seriosi .
-Bineee ... puteti sa imi spuneti ce s-a intamplat acum ...
-Asta noapte ,incepu sakura, (...)
- O sa il prind ! Credeti-ma! spuse Naruto
-Idiotule ! spuse Sakura dandu-i un pumn lui Naruto in cap . Era o fata!
-Ouchh .. spuse Naruto plangand
-Pai ... asta nu e important acum ... spuse Kakashi
-Ceee???!! tipara Naruto si Sakura
-Avem o noua misiune ! spuse Kakashi
-Daa! zise Naruto

DUPA MISIUNE , IN ORAS :
-De ce eu ??? spuse Naruto plangand , cu o gramada de zgarieturi pe el
-Ce ai vrea ? Ti-am zis ca ratonii nu se tin de coada! spuse Sakura nervoasa, apoi se intoarse ."Sunt ingrijorata pentru Sasuke -kun ... nu a scos nici un cuvant toata ziua ... inainte macar il mai jicnea pe Naruto, dar acum..." si se uita spre el trista. Kakashi-sensei a zis sa il asteptam aici ... dar nu e..
-Din partea lui Kakashi-sensei nu e o surpriza.spuse Naruto
-HHpppf!!! facu Sakura si se uita nervoasa spre Naruto
Si dupa cateva minute depa ce il asteptara pe Kakashi , Sasuke incepu sa plece
-Huh? Hei Sasuke ce crezi ca faci ! tipa Naruto alergand cativa pasi, insa Sasuke nu raspunse.
Puff! si aparu Kakashi in fum .
-Deci , sa mergem ! si se idrepta sa intre in micutul butic.
-Kakashi-sense ! Si Sasuke ?! spuse Sakura
-Aaa da ... si aparu repede in fata lui Sasuke , spunandu-i ceva , ce il facu pe Sasuke sa se spreie intr-un fel uimit ..
-"Fir-ar !" De unde..??
-Mai bine ne-am indrepta spre buticul cu taietei, deocamdata.

IN BUTIC:
-Inca o portie ! spuse Naruto
-Glumesti!? Ai mancat deja 10 portii !! spuse Sakura nervoasa apoi se uita spre Sasuke. ~Sasuke-kun ..
Sasuke statea si se uita in farfuria plina cu mancare , fara a se atinge de ea , apoi se ridica si sa iasa din butic .
-Sasuke-kun ! Unde te duci ? spuse Sakura.
Insa acesta continua sa mearga.
-Sasuke! apoi se ridica de la masa si alerga 2 pasi . Off!! Unde e Kakashi-sensei cand ai nevoie de el!!?Naruto fa ceva!!! spuse Sakura , insa in acel moment aparu Kakashi .
-Asa.., sa mancam ! insa Sakura nu apuca sa se uite bine la el , caci termina de mancat.
-Huh? Cum puteti sa va ganditi la mancare!?Sasuke a...dar fu intrerupta de Kakashi
-Sakura , se descurca el.
"-As vrea sa pot spune si eu asta .."spuse Sakura in gand uitanduse in jos si ridicandu-si o mana la piept .

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
VA URMA


Ultima editare efectuata de catre RxY-andra in Joi Mai 15, 2008 9:19 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.angelofdestiny.piczo.com
ice_angel
Ghost
Ghost
ice_angel


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 26/04/2008

|| In the shadow of past || ( A Naruto Failed Love story) Empty
MesajSubiect: Re: || In the shadow of past || ( A Naruto Failed Love story)   || In the shadow of past || ( A Naruto Failed Love story) Icon_minitimeVin Mai 09, 2008 6:26 pm

Super fic!!!!!
Ce o avea sasuke?
Pune cont ca mor de curiozitate!!!!!
Sus In jos
RxY-andra
Dark Tenshi
Dark Tenshi
RxY-andra


feminin
Numarul mesajelor : 135
Varsta : 28
Localizare : In your heart
Stare de spirit : Yeeey! no way ! I only joking >.
Data de inscriere : 07/02/2008

|| In the shadow of past || ( A Naruto Failed Love story) Empty
MesajSubiect: Re: || In the shadow of past || ( A Naruto Failed Love story)   || In the shadow of past || ( A Naruto Failed Love story) Icon_minitimeVin Iun 06, 2008 7:06 pm

Continuarea ... Scuze ca a durat atat , dar imi place sa modific lucrurile ca fan ficu sa fie bun Very Happy

CAP I -PARTEA A II-A

DUPA MASA:
-Burta mea ! spuse Naruto ghiortaindui matele si tinandu-se de burta
-Ti-am spus sa nu mananci atat! spuse Sakura intorcandu-si rapid capul in partea opusa lui Naruto si inchizand ochii
-Sakura-chan , asteapta aici . spuse Naruto fugind repede spre o baie.

- dupa 5 minute -

-Gata ! spuse Naruto "eliberat" , insa incepuse ploaia .
-Oh nu! Ploua! spuse Sakura alergand la streasina unei case .
-Huh? AAaam! Asteapta ! spuse Naruto alergand si el la streasina casei dupa Sakura.
-Poftim ! I-a asta . spuse Naruto dandu-i geaca lui Sakura.
-Multumesc... "Luna e deja sus .. oare ce se intampla..?" spuse Sakura ganditoare .
-Sakura -chan ... sti .. poate noi odata .. adica .. spuse Naruto frichinidu-se
-Naruto ... spuse Sakura , nu ai observat ceva ciudat in legatura cu Sasuke? si intoarse capul spre Naruto
-"Sasuke , Sasuke si iar Sasuke ! .. mereu e vorba despre el ! " El e mereu ciudat.. spuse Naruto cu o Fata ciudat ironica.
- Nu poti fi niciodata serios !?! spuse Sakura nervoasa.

Well, stiu ca e foarte scurta .. dar deocamdata , atata am .. si asa vreau sa va tin in suspans . Astept sa imi comentati greselile(inafara de alea de scris si de exprimare) si sa posteze mai multi in legatura ca faptul daca le-a placut sau nu ficul.

EDIT:
A doua zi , la casa Sakurei se auzea ca cineva batea la usa:
-Sakura , raspunde tu , draga! spuse mama Sakurei
- Da mama ... vin imediat! spuse Sakura apropiindu-se de usa , dar bataile erau tot mai consistente
Si deschizand usa:
- Gata! Sunt aici ! Sasu... dar fu intrerupta de Sasuke
- Sakura , spunei lui Naruto ca ne intalnim in 15 min. in fata podului . Spuse Sasuke uitandu-se dupa ceva anume
- Sasuke-kun ,asteapta! spuse Sakura iesind repede din casa , dar Sasuke pleca."Sasuke -kun..."

ACASA LA NARUTO:
- Vin imediat! spuse Naruto somnoros , abea ridicat din pat indreptandu-se spre usa ; si deschizand usa: Da...?
-Naruto?! CUM POTI FI IN PIJAMALE LA ORA ASTA????IMBRACATE ODATA !!
Iar Naruto cazu din picioare... si ridicandu-se:
-Sakura -chan? ce atata graba ?
-IMBRACATE!!!!!!
- Da sa traiti! si alerga repede sa se imbrace , la care Sakura , stand in fata usii:
"Off... de ce trebuie sa il astept , oare?"

Dupa cele 15 minute, Sakura si Naruto erau apropae de pod:
-_Nu inteleg ... de ce trebuie sa mergem la pod? spuse Naruto, insa Sakura nu raspunse , uitandu-se mereu inainte , ganditoare
-Huh? Sasuke? spuse Naruto si alergand repede spre el:
-CE CAUTA EL AICI?? si aratase cu degetul spre el .
-Naruto! Mai incet !.. spuse Kakashi venind dintr-o parte
-Huh? Kakashi-sensei? Nyaa!!! De ce nu imi spune nimeni ce se intampla aici?? spuse Naruto tinandu-si mainile stranse la piept.
-Linistestete! Deci .. suntem toti aici spuse Kakashi. Referitor la searile trecute , fata care v-a atacat este...
-Este...? spuse Sasuke cu mainile in buzunare.
-Este... spuse Kakashi , la care Sasuke
-Este...?
-Este ... O Ninja!
Toti cazura pe spate si spusera:
-STIAM ASTA DEJA!
Sus In jos
http://www.angelofdestiny.piczo.com
Continut sponsorizat





|| In the shadow of past || ( A Naruto Failed Love story) Empty
MesajSubiect: Re: || In the shadow of past || ( A Naruto Failed Love story)   || In the shadow of past || ( A Naruto Failed Love story) Icon_minitime

Sus In jos
 
|| In the shadow of past || ( A Naruto Failed Love story)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Naruto story...
» ~Thanks for memories~Original Story~
» Naruto Uzumaki

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Fan Zone :: Fan Art/Fan Fiction-
Mergi direct la: