Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Fan Art-Battle No.1

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
Momo-chan
Fairy Dust
Fairy Dust
Momo-chan


feminin
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 30
Localizare : Galati
Data de inscriere : 22/03/2008

Fan Art-Battle No.1 Empty
MesajSubiect: Fan Art-Battle No.1   Fan Art-Battle No.1 Icon_minitimeDum Mai 04, 2008 2:22 pm

Deci m-am gandit la un concurs fan art, care este preluat de pe un siteul manga anime, si care mi s-a parut foarte interesant. Am sa va explic, acum, despre ce e vorba. :
Deocamdata pentru primul concurs fan art, voi alege eu tema, care este: ANGEL.
Dupa ce se va termina acest concurs m-am gandit ca voi pune un pool cu diferite teme, si tema care va avea cele mai multe voturi, va fi tema aleasa pentru urmatorul concurs.
Dar, pana atunci sa stabilim, regurile, scl., acestui concurs.
Poate participa oricine vrea, cu un singur desen, facut de respectivul participant, care sa respecte tema aleasa.
Desenul trebuie sa fie:
* Pe coala alba A4;
* Desenul poate fi si in creion, sau pictat, cu carioci, sclipici, etc., cu conditia sa respecte tema aleasa;
*Sa desenati un singur inger, nu mai multi pe o singura coala, pentru ca tema e ANGEL, NU ANGELS.
*Desenele participante , va rog sa mi le trimiteti prin PM, astfel incat pana la sfarsitul concursului, sa fie anonime, pentru ca jurizarea sa fie cat mai corecta.
- Pentru cei ce vor sa participe, sa confirme asta printr-un post, la acest topic, si binenteles sa posteze daca are adaugiri, sau intrebari in legatura cu concursul.
-Vom avea si un grup numit JURIU, care va nota, fiecare desen, si va anunta castigatorii la sfasitul concursului.
!- Membrii juriului, in nr. de 5, nu vor mai participa la concurs, cu desene, deoarece ei sunt cei ce noteaza, nu cei ce participa, la acest concurs.
-Cei 5 membrii ai juriului, vor fi alesi de userii forumului prin vot.
Desenele vor fi trimise prin PM, incepand din data de,(20.05.2008), si pana la data de (20.06.2008). -Sper ca v-am lasat destul timp pentru a trimite desenele.
Pana pe data de 20.05.2008, , va rog sa postati, votand userii, care vreti sa faca parte din juriu.
Pe 19.05.2008 voi anunta cei 5 membrii ai juriului, , alesi de voi. Pe 20.05.2008, concursul va incepe, si imi veti putea trimite desene prin PM, pana la data de 20.06.2008, cand concursul se va termina. Pe 21.06.2008 voi posta desenele participante pentru a fi notate de juriu., si in caz de sunt multe desene participante, 6 desene, alese de juriu vor intra in semifinala, si 3 in finala, in caz de sunt putine desene participante la concurs, doar 3 desene alese de juriu, vor intra in finala, fiind premiate cu diferite premii. La premii, inca nu m-am hotarat in ce vor consta, dar o sa revin, si o sa va spun.
-Oricum, astept, adaugiri, si intrebari, in legatura cu concursul, daca aveti, si va urez mult succes!
Si nu uitati sa votati! Multumesc, anticipat!
Bye!
...
Sus In jos
Ay-chan
Dark Tenshi
Dark Tenshi
Ay-chan


feminin
Numarul mesajelor : 172
Localizare : lost world
Joburi/Distractii : nothing
Stare de spirit : lonely and sad
Data de inscriere : 07/02/2008

Fan Art-Battle No.1 Empty
MesajSubiect: Re: Fan Art-Battle No.1   Fan Art-Battle No.1 Icon_minitimeSam Mai 10, 2008 1:31 pm

Blue Rose a scris:

Pana pe data de 20.05.2008, , va rog sa postati, votand userii, care vreti sa faca parte din juriu.
Pe 19.05.2008 voi anunta cei 5 membrii ai juriului,
...
deci am o nelamurire.Pe 20.05 sa votam membri juriului iar pe 19.05 vei anunta membri???Nu ar trebui ca in data de 21.05 sa ii anunti?

P.S:ma inscriu si eu in concurs Very Happy
Sus In jos
http://an-otherstory-abouta-girl.piczo.com
Momo-chan
Fairy Dust
Fairy Dust
Momo-chan


feminin
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 30
Localizare : Galati
Data de inscriere : 22/03/2008

Fan Art-Battle No.1 Empty
MesajSubiect: Re: Fan Art-Battle No.1   Fan Art-Battle No.1 Icon_minitimeLun Mai 12, 2008 5:37 pm

Scuzati, am gresit eu. Bine ca m-ai corectat Ay-chan, ca altfel nu mi-am dat seama ca am gresit acolo. Pai pana pe 20.05, sa votati pentru cine vreti sa faca parte din juriu, iar cum m-a corectat si Ay-chan, pe 21.05, voi anunta pe cei 5 membrii ai juriului. Si daca tot te-ai inscris Ay-chan, astept sa votezi pentru un user, sau mai multi useri care ai vrea tu sa faca parte din juriu... Asta vor face si alti useri, care vor dori sa participe in concurs, sau userii care sunt interesati de acest concurs fan art.
Eu va astept cu drag, ...sper sa participe mai multi ca sa fie mai interesant..
Bye!
Sus In jos
Yumi_Emi
Fairy Dust
Fairy Dust
Yumi_Emi


feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 29
Localizare : Somewere...far away from here
Stare de spirit : Stresata
Data de inscriere : 03/03/2008

Fan Art-Battle No.1 Empty
MesajSubiect: Re: Fan Art-Battle No.1   Fan Art-Battle No.1 Icon_minitimeLun Mai 12, 2008 6:52 pm

Asa deci o sa particip si eu^^Dar o mica intrebare...putem sa prelucram desenele in PS?Desi ma cam indoiesc dar mai bine intreb ca sa nu traiesc cu o piatra pe inima[ chiar si asa am multe O.o maine teza y_y]

Edit: Si eu am terminat desenul >.< dar nu stiu cand pot sa ti-l trimit.Azi nu ma intalnesc cu colegii iar maine debea pot sa il dau sa mi-l scaneze  un coleg iar vineri e teza si sambata am olimpiada la chimie deci cel tarzu pe luni e gata >.>


Ultima editare efectuata de catre Yumi_Emi in Mier Mai 14, 2008 12:20 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Ay-chan
Dark Tenshi
Dark Tenshi
Ay-chan


feminin
Numarul mesajelor : 172
Localizare : lost world
Joburi/Distractii : nothing
Stare de spirit : lonely and sad
Data de inscriere : 07/02/2008

Fan Art-Battle No.1 Empty
MesajSubiect: Re: Fan Art-Battle No.1   Fan Art-Battle No.1 Icon_minitimeLun Mai 12, 2008 7:48 pm

deci...eu zic sa astepam sa vedem cine se inscrie si apoi sa votam..dupa parerea mea e mai bine asa caci poate cei inscrisi vor vota o pers. care vrea sa se inscrie in concurs... Neutral
Sus In jos
http://an-otherstory-abouta-girl.piczo.com
Yume-Chan
Ghost
Ghost
Yume-Chan


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 10/05/2008

Fan Art-Battle No.1 Empty
MesajSubiect: Re: Fan Art-Battle No.1   Fan Art-Battle No.1 Icon_minitimeMar Mai 13, 2008 8:08 pm

yo vrea sa se inscrie in concurs ! dar...aceeasi intrebare....se poate sa face desenele in PS ? Onegaishimas ! Fan Art-Battle No.1 587756
Sus In jos
Ay-chan
Dark Tenshi
Dark Tenshi
Ay-chan


feminin
Numarul mesajelor : 172
Localizare : lost world
Joburi/Distractii : nothing
Stare de spirit : lonely and sad
Data de inscriere : 07/02/2008

Fan Art-Battle No.1 Empty
MesajSubiect: Re: Fan Art-Battle No.1   Fan Art-Battle No.1 Icon_minitimeMar Mai 13, 2008 9:46 pm

Blue Rose desenul e gata Fan Art-Battle No.1 722134 ..maine ii mai fac niste modficari si apoi ti-l trimit.
Sus In jos
http://an-otherstory-abouta-girl.piczo.com
Momo-chan
Fairy Dust
Fairy Dust
Momo-chan


feminin
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 30
Localizare : Galati
Data de inscriere : 22/03/2008

Fan Art-Battle No.1 Empty
MesajSubiect: Re: Fan Art-Battle No.1   Fan Art-Battle No.1 Icon_minitimeJoi Mai 15, 2008 7:09 pm

Yumi_Emi, si Yume_Chan, pai,(ma puneti la grea incercare...off). Am ales in concurs
ca desenele sa fie pe coala alba, si nu modificate sau facute in PS, (eu ma pricep mai bine cu creionul)..., dar acum chiar nu stiu ce sa mai zic-scuzati, dar intr-un fel cele modificate sau facute in PS, nu vor mai avea acelasi farmec decat cele facute 100% pe coala alba ''la lumina de la becul din camera voastra'', deci va rog fara suparare accept in acest concurs doar desenele facute pe coala alba A4.
Si, intr-un fel ca sa impac capra cu varza, va promit ca la urmatorul concurs fan art Battle nr 2, am sa accept numai desene facute sau modificate in PS. (v-am promis, prin urmare ma voi tine de promisiune).
Scuzati, daca deocamdata nu v-am accept desenele modificate in PS, dar vreau sa vad, macar in acest concurs, cat de maestrii sunteti in manuirea creionului, cariocii, etc(ce vreti).
Impresionati-ma!
...Si in legatura cu a doua intrebare:
Observ, ca sunteti foarte rapizi(Very Happy).
Prin urmare voi face niste schimbari in legatura cu datele de mai sus.
Nu va grabiti cu desenele, ca deocamdata, cum a spus si Ay-chan, trebuie sa mai asteptam sa vedem cine se mai inscrie.
Va mai las timp, mai mult sa vad cine se mai inscrie, (inca nu m-am hotarat cat timp sa las, pentru inscriere-voi ce ziceti?)...hmm...
Dupa inscriere (cand vom avea un nr mai mare de concurenti), acestia vor decide
cine sa faca parte din juriu).
Cat despre desene mi le putei trimite cand doriti, si cand credeti voi ca le-ati terminat difinitiv. Pana atunci, poate se vor mai inscrie si alti useri, care vor trimite si ei desene. Cand vom cade de cuviinta ca nu mai vrea nimeni sa participe, voi afisa desenele pentru vot.
Deocamdata, sa vedem...:
E mai bine asa, sau sa mai modific ceva, in legatura cu concursul spuneti, ca macar sa stiu.
Inca o data ma scuz pentru faptul ca nu v-am lasat sa-mi trimiteti desene modificate in PS, sper sa intelegeti de ce...of...
O sa mai revin...Bye!...
Sus In jos
RxY-andra
Dark Tenshi
Dark Tenshi
RxY-andra


feminin
Numarul mesajelor : 135
Varsta : 28
Localizare : In your heart
Stare de spirit : Yeeey! no way ! I only joking >.
Data de inscriere : 07/02/2008

Fan Art-Battle No.1 Empty
MesajSubiect: Re: Fan Art-Battle No.1   Fan Art-Battle No.1 Icon_minitimeDum Mai 18, 2008 12:42 am

ma inscriu si eu ... dar deocamdata nu pot da desenul .. srry XD dar sa nu intepeti fara mine
Sus In jos
http://www.angelofdestiny.piczo.com
Momo-chan
Fairy Dust
Fairy Dust
Momo-chan


feminin
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 30
Localizare : Galati
Data de inscriere : 22/03/2008

Fan Art-Battle No.1 Empty
MesajSubiect: Re: Fan Art-Battle No.1   Fan Art-Battle No.1 Icon_minitimeMier Mai 21, 2008 5:52 pm

Stai linistita RXY-andra.., ca nu incepem fara tine. Deocamdata, cu tot cu mine suntem in total 5 concurenti.(hmm, cam putin). Concursul inca nu a inceput, cei care s-au inscris deja pot trimite desenele(cand credeti voi ca le-ati terminat). Eu mai astept sa se mai inscrie useri, dar nu pentru mult timp.
Nu pot sa tin in loc concursul, prea mult timp.
Asa ca inscrieti-va cei ce mai doriti sa participati(daca vreti.. Very Happy).
Sus In jos
Ay-chan
Dark Tenshi
Dark Tenshi
Ay-chan


feminin
Numarul mesajelor : 172
Localizare : lost world
Joburi/Distractii : nothing
Stare de spirit : lonely and sad
Data de inscriere : 07/02/2008

Fan Art-Battle No.1 Empty
MesajSubiect: Re: Fan Art-Battle No.1   Fan Art-Battle No.1 Icon_minitimeLun Mai 26, 2008 7:32 pm

Blue Rose a scris:
Yumi_Emi, si Yume_Chan, pai,(ma puneti la grea incercare...off). Am ales in concurs
ca desenele sa fie pe coala alba, si nu modificate sau facute in PS, (eu ma pricep mai bine cu creionul)..., dar acum chiar nu stiu ce sa mai zic-scuzati, dar intr-un fel cele modificate sau facute in PS, nu vor mai avea acelasi farmec decat cele facute 100% pe coala alba ''la lumina de la becul din camera voastra'', deci va rog fara suparare accept in acest concurs doar desenele facute pe coala alba A4.
Si, intr-un fel ca sa impac capra cu varza, va promit ca la urmatorul concurs fan art Battle nr 2, am sa accept numai desene facute sau modificate in PS. (v-am promis, prin urmare ma voi tine de promisiune).

nu vreau sa fiu nesimtita dar daa ar f un concurs in care s-ar accepta doar desene faute in photoshop atunci ele n ar fi considerate gfx-uri??? Neutral
Sus In jos
http://an-otherstory-abouta-girl.piczo.com
Momo-chan
Fairy Dust
Fairy Dust
Momo-chan


feminin
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 30
Localizare : Galati
Data de inscriere : 22/03/2008

Fan Art-Battle No.1 Empty
MesajSubiect: Re: Fan Art-Battle No.1   Fan Art-Battle No.1 Icon_minitimeMar Mai 27, 2008 5:59 pm

Da, ai dreptate Ay-chan, asa ar fi. Tocmai de aceea la acest concurs nu am acceptat desenele facute sau modificate in PS. Astfel concursul nu s-ar mai numi fan art, s-ar numi GFX Battle.
Se pare ca am gresit, cand am spus ca la urmatorul concurs voi accepta doar cele facute in PS, regurile vor fi aceleasi. Dar fiindca v-am promis ca urmatorul concurs voi accepta doar desene facute in PS, atunci pe viitor daca o sa doriti, am sa mai sustin eu un concurs la sectiunea GFX, unde vor participa doar cei cu desene facute in PS. Binenteles, daca o sa fiti de acord cu concursul.
Deocamdata, trebuie sa vedem cum facem cu acest concurs...
Grabiti-va cu inscrierea, ca nu pot sa mai stau mult asa(sa tin concursul in loc). Daca vor ramane doar 5 membrii participanti, atunci trebuie sa vad cum fac cu juriul. Deci cam cine ar vrea sa faca parte din juriu. Cine se ofera?(Dar, va atentionez, ca daca va oferiti sa faceti parte din juriu, nu veti mai putea participa la concurs, ci doar veti juriza.
Am sa mai revin. Eu am cam terminat desenul. Voi le-ati terminat s-au mai aveti?
Sus In jos
Yumi_Emi
Fairy Dust
Fairy Dust
Yumi_Emi


feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 29
Localizare : Somewere...far away from here
Stare de spirit : Stresata
Data de inscriere : 03/03/2008

Fan Art-Battle No.1 Empty
MesajSubiect: Re: Fan Art-Battle No.1   Fan Art-Battle No.1 Icon_minitimeMar Mai 27, 2008 6:37 pm

lol,nu ma refeream sa le facem in intregime in PS >.> Ma refeream doar daca puteam modifica la ele contrastul,luminozitatea si chestii de genul.Si ay-chan nu toate desenele in pS sunt GFX...uitati-va pe deviant art si multe dintre desenele de pe acolo sunt facute in PS si nu sunt GFX-uri -_-
Si in legatura cu concursul de GFX eu va spun de acuma nu mai am de gand sa ma agit pt ca nimeni nu s-a inscris intr-o luna intraga.Deci nu va mai bazati pe mine la asa ceva.Blue Rose daca tu vreisa fac unul esti invitata mea dar eu am mai spus nu ma mai agit ca lumea nu o intereseaza asa de mult -_-
Si eu astept sa  mi-l scaneze un coleg,asta daca inca mai e intreg >.< Sa vad daca ii pe Y!M.CEl tarziu in seara asta il trimit^^

Si ca sa va i-au o piatra de pe inima uitati un desen facut in PS:
http://me-unlucky-girl.deviantart.com/art/Nanao-77815435
Vi se pare ca semana cu GFX?-_-
Sus In jos
Momo-chan
Fairy Dust
Fairy Dust
Momo-chan


feminin
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 30
Localizare : Galati
Data de inscriere : 22/03/2008

Fan Art-Battle No.1 Empty
MesajSubiect: Re: Fan Art-Battle No.1   Fan Art-Battle No.1 Icon_minitimeMier Mai 28, 2008 5:55 pm

Yumi_Emi, are perfecta dreptate. Am sa ma mai gandesc daca o sa mai existe un concurs GFX, pe viitor. Prima data o sa va intreb, daca sunteti de acord cu acel concurs, si desigur va rog sa imi spuneti de la inceput cine ar vrea sa participe. Macar asa o sa-mi dau seama cat de multi participanti sunt, si in caz de sunt foarte putini, sa stiu sa anulez concursul, sau mai bine zis nici macar sa nu imi mai bat capul. Ehh, o sa vad eu ce sa fac.
Deocamdata, cum am mai spus trebuie sa vad cum rezolv cu acest concurs, ..macar sa il duc pana la capat, daca tot la-m inceput. Observ deja ca Yumi_Emi, mi-a trimis desenul.
Stai linistita RXY-andra, chiar daca deocamdata ai probleme, sau nu ai de unde sa pui desenul in calculator, te astept, nu o sa incepem concursul fara tine.
Daca mai exista cineva care nu are scanner, sau nu are de unde sa scaneze desenul va rog sa imi trimiteti un pm si sa imi spuneti, ca sa stiu, ok?
Daca mai sunt niste nelamuriri.., astept sa le spuneti. Bye!
[...] A trecut destul timp asa ca s-a terminat perioada de inscriere!!!
Vad ca pana acuma doar Yumi_Emi, mi-a trimis desenul. Off! Voi ceilalti care v-ati inscris cand o sa le aduceti???
Au mai ramas, 3 useri inscrisi care nu au trimis desenele!!! Cand le trimiteti? ca sa pot sa incep concursul... Ca asa, va trebui sa concurez doar cu Yumi_Emi...
..................
[...] Ma bucur ca macar v-ati mai amintit de concurs. Very Happy.
Se pare ca RxY-andra, mi-a trimis desenul(stai, linistita andra, chiar daca ai intarziat macar te-ai chinuit, si l-ai trimis , pana la urma...).
Mai sunt DOAR 2 CONCURENTI, care NU AU TRIMIS DESENELE!!!
Catre Ay-chan si Yume-Chan:
CAND TRIMITETI DESENELE???
Chiar m-am plictisit sa tin concursul in loc, asa ca GATA M-AM HOTARAT:
Azi este joi, (12 iunie 2008!). Va mai las o saptamana, sa le trimiteti!
Pe data de 20 iunie 2008, incepe concursul. Fiindca oricum suntem putini, cred ca am sa pun un poll, cu: desenul 1, desenul 2,etc.
Si fiecare user va putea vota desenul dorit. Daca eram mai multi aveam si o echipa numita JURIU, dar fiindca suntem putini, ramane sa pun un poll.
Cam atat.. O sa mai revin.
Bye!
...

[...] Cred ca de data asta eu ar trebui sa imi cer mii de scuze, pentru ca am intarziat atata cu concursul. Dupa cum stabilisem data trecutra concursul trebuia sa inceapa inca din data de 20.06.2008, dar se pare ca am cam intarziat. Imi cer mii de scuze dar chiar nu am mai putut intra deloc.
In fine sa revenim la concurs.
Deocamdata, am sa postez desenele participante. Ele sunt anonime in numar de trei(3), printre care si desenul meu:
Desenul Nr.1:
Fan Art-Battle No.1 Picturecopy
Desenul Nr. 2:
Fan Art-Battle No.1 Scan10002-1
Desenul Nr. 3:
Fan Art-Battle No.1 Untitled-2
Cam astea sunt.
Va rog sa incepeti votarea. Fiecare user poate sa voteze desenul favorit printr-un post la acest topic. (Scuzati ca nu am mai pus
pollul, dupa cum imi propusesem).
Deci, succes tuturor, si cel mai bun desen sa castige.
Bye!
Tin sa va anunt ca concurrentii, adica eu, RxY-andra, si Yumi-Emi, nu pot vota nici un desen, doar ceilalti useri.
Inca o data Succes!
...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Fan Art-Battle No.1 Empty
MesajSubiect: Re: Fan Art-Battle No.1   Fan Art-Battle No.1 Icon_minitime

Sus In jos
 
Fan Art-Battle No.1
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Sig BATTLE No. 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Fan Zone :: Fan Art/Fan Fiction :: Fan Art/Fan Fiction Battle-
Mergi direct la: