Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Vampire Hunter D: Bloodlust(Review+Pareri)

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Momo-chan
Fairy Dust
Fairy Dust
Momo-chan


feminin
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 30
Localizare : Galati
Data de inscriere : 22/03/2008

Vampire Hunter D: Bloodlust(Review+Pareri) Empty
MesajSubiect: Vampire Hunter D: Bloodlust(Review+Pareri)   Vampire Hunter D: Bloodlust(Review+Pareri) Icon_minitimeDum Mar 23, 2008 10:09 pm

 

Povestea este plasata intr-un viitor departat, aproximativ 12,000 AD.Planeta, inainte de un razboi nuclear a fost condusa de Nobili (vampiri), insa acestia acum sunt pe cale de disparitie din cauza vanatorilor, angajati de oameni sa omoare aceste creaturi cu puteri supranaturale. Printre acesti vanatori este si D, un "dhampir", in film ii spune - "dunpeal", adica jumatate om, jumatate vampir, ceea ce il face un excelent vanator, dar si un singuratic, pentru ca nu e acceptat de nici o rasa.

Actiunea incepe cand i se ofera un job, acela de a o aduce inapoi familiei pe Charlotte, rapita de vampirul Meyr Link.D pleaca in cautarea celor doi si se trezeste si cu alti vanatori de vampiri Fratii Marcu, care au acelasi obiectiv.Insa, dupa ce o intalneste pe Charlotte isi da seama ca nu totul e ceea ce pare a fi, pentru intre Meyr si Charlotte exista o poveste de dragoste care sfideaza limitele ratiunii, iar Charlotte a plecat de buna voie cu el. D crede insa ca aceasta relatie nu e posibila, pentru ca in final, setea pune stapanire pe vampir, asa cum vedem in multe faze din anime, cand Meyr (tipul vampirului aristocratic) e stapanit de sete si se lupta din rasputeri sa o invinga.

Meyr este ajutat de "fiinte ale lumii intunecate" in fuga sa, asa ca D si Fratii Marcus au de trecut multe obstacole pentru a-si indeplini misiunea.

Grafica animeului e foarte buna, personajele sunt desenate foarte interesant, o combinatie de stil clasic si nou, in acelasi timp, mai ales "D".Backgroundu-rile sunt de-a dreptul superbe fiind infatisata o lume sf cu accente fantasy.Coloana sonora e bine realizata, iar closing theme mi-a ramas mult timp in memorie.

Ca personaj D mi s-a parut cel mai reusit: singuratic, inflexibil, cu o alura de cavaler medieval.Parazitul din mana lui mi s-a parut extraordinar realizat, mai ales ca i s-a dat o personalitate. Interesanta mi s-a parut si evolutia relatiei dintre el si Leila.
Astept si alte pareri...
Sus In jos
Milky*Way
Fairy Dust
Fairy Dust
Milky*Way


feminin
Numarul mesajelor : 104
Varsta : 28
Localizare : Baia Mare
Stare de spirit : Fastacita^_^
Data de inscriere : 08/02/2008

Vampire Hunter D: Bloodlust(Review+Pareri) Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Hunter D: Bloodlust(Review+Pareri)   Vampire Hunter D: Bloodlust(Review+Pareri) Icon_minitimeLun Mar 24, 2008 9:08 pm

da am auzit despre el.se zice ca e ceva ca blood+ nustiu s-ar putea cand voi avea timp o sa-l vizionez DACA merita Smile
Sus In jos
RxY-andra
Dark Tenshi
Dark Tenshi
RxY-andra


feminin
Numarul mesajelor : 135
Varsta : 28
Localizare : In your heart
Stare de spirit : Yeeey! no way ! I only joking >.
Data de inscriere : 07/02/2008

Vampire Hunter D: Bloodlust(Review+Pareri) Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Hunter D: Bloodlust(Review+Pareri)   Vampire Hunter D: Bloodlust(Review+Pareri) Icon_minitimeJoi Mai 01, 2008 1:18 am

Woow woow ... asta mi se pare aproape identic cu Blade , care era un film tot cu vampiri , dar daca povestesc despre el fac offtopic . Inca nu l-am vazut dar nu mi se pare cine stie ce ... am vazut imagini cu acest anime si nu mi se pare ca e cum ai descris tu acolo , Blue Rose ... nu mi se pare ceva atat de special la grafica aceia .. dar poate doar parerea mea ... Neutral
Sus In jos
http://www.angelofdestiny.piczo.com
Continut sponsorizat





Vampire Hunter D: Bloodlust(Review+Pareri) Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Hunter D: Bloodlust(Review+Pareri)   Vampire Hunter D: Bloodlust(Review+Pareri) Icon_minitime

Sus In jos
 
Vampire Hunter D: Bloodlust(Review+Pareri)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Anime :: Other-
Mergi direct la: