Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cartea preferata

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Momo-chan
Fairy Dust
Fairy Dust
Momo-chan


feminin
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 30
Localizare : Galati
Data de inscriere : 22/03/2008

Cartea preferata Empty
MesajSubiect: Cartea preferata   Cartea preferata Icon_minitimeDum Mar 23, 2008 9:25 pm

 Care carte, care ati citit-o, v-a placut cel mai mult? De ce?
 Cartea mea preferata, sau una din cartile mele preferate, am citit-o prin clasa aVa, si nu am uitat-o, nici acum. A fost ''Portretul lui Dorian Gray'', de Oscar Wilde. Una din preferatele  mele. Intamplarile erau povestite atat de frumos, incat aveai impresia ca urmaresti un film. Sincer, si dupa final si dupa intamplarile ce erau povestite in carte se putea face un film
de exceptie, o drama cu un final destul de tragic, si destul de  interesant.
 In fine,   care este cartea preferata a voastra?
Sus In jos
Lina Inverse
Spirit
Spirit
Lina Inverse


feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 32
Localizare : Zephilia
Data de inscriere : 29/04/2008

Cartea preferata Empty
MesajSubiect: Re: Cartea preferata   Cartea preferata Icon_minitimeMar Apr 29, 2008 4:41 pm

pey...eu am mai multe, dar cea care mi-a placut cel mai mult a fost seria Harry Potter (in special "Talismanele mortii")
E o carte amuzanta, cu magie, monstrii, vrajitori (cam da spre Slayers la partea cu magia), dar si cu scene triste, cand mor personaje (is fana horror)
in concluzie e o carte de nota 10 si e pe primul loc (pe locul 2 e septimus heap, p alta minunatie)
Sus In jos
http://www.magicworldofanime.co.nr
 
Cartea preferata
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Diverse :: Literatura-
Mergi direct la: