Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 De la ce vine nick-ul vostru?

In jos 
+5
Yumi_Emi
Momo-chan
Milky*Way
Ay-chan
AyuChan
9 participan?i
AutorMesaj
AyuChan
Ghost
Ghost



Numarul mesajelor : 1
Localizare : ~in my world of dreams...~
Data de inscriere : 15/03/2008

De la ce vine nick-ul vostru? Empty
MesajSubiect: De la ce vine nick-ul vostru?   De la ce vine nick-ul vostru? Icon_minitimeSam Mar 15, 2008 12:15 pm

First of all...sper sa nu mai fie vreun astfel de topic pe undeva,in caz contrar rog adminii si mod sa-l stearga.And now...asa cum spune si titlul topicului...
Al meu este numele meu in japoneza-Ayumi,doar ca putin alintat.Astfel a luat nastere nick-ul meu-AyuChan.
Sus In jos
Ay-chan
Dark Tenshi
Dark Tenshi
Ay-chan


feminin
Numarul mesajelor : 172
Localizare : lost world
Joburi/Distractii : nothing
Stare de spirit : lonely and sad
Data de inscriere : 07/02/2008

De la ce vine nick-ul vostru? Empty
MesajSubiect: Re: De la ce vine nick-ul vostru?   De la ce vine nick-ul vostru? Icon_minitimeSam Mar 15, 2008 12:30 pm

so...numele meu intreg pe japoneza este Ayumi Kuroda...deci se intelege ca de la Ayumi vine nick-ul meu Ay-chan
Sus In jos
http://an-otherstory-abouta-girl.piczo.com
Milky*Way
Fairy Dust
Fairy Dust
Milky*Way


feminin
Numarul mesajelor : 104
Varsta : 28
Localizare : Baia Mare
Stare de spirit : Fastacita^_^
Data de inscriere : 08/02/2008

De la ce vine nick-ul vostru? Empty
MesajSubiect: Re: De la ce vine nick-ul vostru?   De la ce vine nick-ul vostru? Icon_minitimeVin Mar 21, 2008 2:03 pm

mno bine Shocked .pai nick-u meu inseamna pe engleza calea lactee.si stiti ca este si ciocolata aceea milky way yumy de buna.deci asta zice tot Surprised
Sus In jos
Momo-chan
Fairy Dust
Fairy Dust
Momo-chan


feminin
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 30
Localizare : Galati
Data de inscriere : 22/03/2008

De la ce vine nick-ul vostru? Empty
MesajSubiect: Re: De la ce vine nick-ul vostru?   De la ce vine nick-ul vostru? Icon_minitimeDum Mar 23, 2008 8:43 pm

 Mi-am ales acest nick, pentru ca am o pasiune pentru trandafirii albastrii, inca de mica, de cand am auzit prima oara de ei mi-au placut. Poate ca, nu exista in realitate(decat cu vechiul truc cu cerneala), dar totusi am citit undeva, parca intr-o revista ca  japonezii, incearca sa faca sa creasca cu adevarat un trandafir albastru. Cool! Oricum, i love this nick.
Sus In jos
Yumi_Emi
Fairy Dust
Fairy Dust
Yumi_Emi


feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 29
Localizare : Somewere...far away from here
Stare de spirit : Stresata
Data de inscriere : 03/03/2008

De la ce vine nick-ul vostru? Empty
MesajSubiect: Re: De la ce vine nick-ul vostru?   De la ce vine nick-ul vostru? Icon_minitimeMier Mar 26, 2008 12:06 am

Pai nick-ul meu are o istorie destul de ciudata....Yumi insemana Iaona in japoneza[cred:??] iar Emi,Alesia[tot cred :??].Si cam asa s-a format nick-ul meu Very Happy In fine stiu ca suna cam ciudat dar mie mi-a placut tongue
Sus In jos
Phitropie
Fairy Dust
Fairy Dust
Phitropie


feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 33
Localizare : White Room
Data de inscriere : 25/03/2008

De la ce vine nick-ul vostru? Empty
MesajSubiect: Re: De la ce vine nick-ul vostru?   De la ce vine nick-ul vostru? Icon_minitimeMier Mar 26, 2008 2:49 pm

Ei bine nick-ul meu practic nu inseamna nimic."phitropie" face parte din refrenul de la melodia Nazuki (Nightmare ^^) care este compus din cuvinte fara nici un sens.Totusi , s-a explicat ca cel care a scris refrenul ( sakito ) l-a compus din cuvinte fara sens pentru ca orice fan indiferent de limba pe care o vorbeste sa inteleaga versurile cum vrea el.So va las pe voi sa va "imaginati" ce inseamna phitropie XD
Sus In jos
http://eclipse-project.1talk.net/
RxY-andra
Dark Tenshi
Dark Tenshi
RxY-andra


feminin
Numarul mesajelor : 135
Varsta : 28
Localizare : In your heart
Stare de spirit : Yeeey! no way ! I only joking >.
Data de inscriere : 07/02/2008

De la ce vine nick-ul vostru? Empty
MesajSubiect: Re: De la ce vine nick-ul vostru?   De la ce vine nick-ul vostru? Icon_minitimeVin Apr 04, 2008 7:12 pm

Pai al me vine de la Ruxy si acel "-andra" ar fi cam Ruxyandra dar corect este Rux-andra care vine de la numele meu
Sus In jos
http://www.angelofdestiny.piczo.com
Midori
Ghost
Ghost
Midori


feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 32
Data de inscriere : 13/04/2008

De la ce vine nick-ul vostru? Empty
MesajSubiect: Re: De la ce vine nick-ul vostru?   De la ce vine nick-ul vostru? Icon_minitimeDum Apr 13, 2008 9:26 am

poi am cautat pe net nume japoneze si prin eliminare l-am ales pe asta...e porecla mea mai nou;))
midori inseamna verde, imi place verdele, dar nu e culoarea mea preferata, de fapt n-am o culoare preferata
Sus In jos
dark_kikyou
Spirit
Spirit
dark_kikyou


feminin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 28
Data de inscriere : 01/03/2008

De la ce vine nick-ul vostru? Empty
MesajSubiect: Re: De la ce vine nick-ul vostru?   De la ce vine nick-ul vostru? Icon_minitimeDum Iul 20, 2008 5:14 pm

Nick-ul meu vine de la personajul meu fav adica Kikyou!
Sus In jos
http://www.kagome.3xforum.ro
Continut sponsorizat





De la ce vine nick-ul vostru? Empty
MesajSubiect: Re: De la ce vine nick-ul vostru?   De la ce vine nick-ul vostru? Icon_minitime

Sus In jos
 
De la ce vine nick-ul vostru?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Diverse :: Cafenea-
Mergi direct la: