Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Kaleido Star-> Visuri care prind aripi

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Little_pink_angel
Spirit
Spirit



feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 31
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 10/02/2008

Kaleido Star-> Visuri care prind aripi Empty
MesajSubiect: Kaleido Star-> Visuri care prind aripi   Kaleido Star-> Visuri care prind aripi Icon_minitimeSam Feb 16, 2008 2:58 am

CAPITOLUL 1.-Un nou inceput, un nou vis...

Era seara...si toata lumea era obosita.Tocmai s-a terminat ultimul spectacol de la Kaleido Star numit "Legendele Phoenixului".Probabil va intrebati de ce e ultimul spectacol...ei bine, nu e chiar ultimul spectacol, dar urma o vacanta de doua saptamani.Cum spuneam, toata lumea era obosita, dar foarte multumita.Acesta a fost unul dintre cele mai bune spectacole.
Sora vorbea cu Anna si cu Mia despre ce vor face in aceasta vacanta.
-Eu imi voi petrece vacanta impreuna cu tatal meu, incepu Anna.Poate voi mai invata nishte smecherii.Tu Mia ce vei face?
-Pey inca nu prea stiu, vreau sa ma apuc de noua piesa, si ma gandeam ca poate o s-o vizitez pe domnisoara Cathy, ea ma inspira.
-Si tu Sora, ce vei face?spusera fetele in cor.
-Mie imi este foarte tare dor de parinti si de Yume, si cred ca nu ar fi o idee rea daca ah merge pana in Jponia.
In cabina de schimb se facu deodata liniste.Fiecare se gandea la ce va face in vacanta lor bine meritata.Sora isi scutura capul si se uita la ceas.
-Vai...uite cat este ceasul, e tarziu si cred ca ar trebui sa mergem la culcare.Maine e o noua zi si ar trebui sa ne odihnim.
Ceva nu era bine, si fetele si-au dat seama de acest lucru.Sora nu era persoana care sa vrea sa mearga cat mai repede la culcare, mereu era convinsa de alti sa faca acest lucru.
-Sora te simti bine?intreba Mia putin ingrijorata.
-Da, ma simt foarte bine,spuse aceasta afisand un zambet fals.
Linistite fetele au plecat in camerele lor.Sora statea in pat si se gandea.Desi nu a vrut sa arate era un pic nelinistita.
-Ce ai patit?se auzi o vace destul de serioasa.
-A...Fool,tu erai!Sunt bine numai ca....
Dar aceasta fu intrerupta de prezicerile prostesti ale lui Fool:
-Sagetatorul intra in intuneric...
-Sti ce Fool....pentru prima data mi se pare ca spui ceva adevarat si care are sens.
-Da?!?zise Fool uimit...
-Da.Acum ca am devenit un adevarat Kaleido Star si am intrecut-o pe Layla, nu stiu care este visul meu acum.
-Sa nu uizi ceva important:toate raspunsurile le gasesti in inima ta.Si daca tot a fost o zi grea, cred ca ai transipirat...nu vrei sa faci un dus?
Cand pronunta cuvantul "dus" inchise ochii, creazand ca va fi aruncat pe geam, dar nu se intampla asta..."In sfarsit va face un dus", isi spuse Fool in gand, si deschise ochii cu un zambet mare pe fata...dar acesta disparu rapid cand vazu ca Sora dormea dusa."Poate o sa o intreb maine".
Era dimineata shi soarele isi arunca razele vesele in camera Sorei.Aceasta se trezi cu un zambet mare pe fatza.Privea rasaritul si simtzea ca soarele rasare pentru ea.Era o noua zi si era gata sa isi faca bagajele si sa place in Japonia.Asta si facu,dar nu inainte sa isi salute prietenii ei, care erau la K.S. In drum spre K.S. se intalni cu Yuri care venise sa vorbeasca cu Kalos.Acestia se salutara shi isi zambira.Sora chiar se inrosi putin, apoi ishi continua drumul linistita si isi lua ramas bun de la toata lumea mai puti de la Ken care nu era de gasit.S-a gandit ca poate e in birou la Kalos.Defapt spera mai mult ca acolo sa fie Leon si sa il mai vada odata inainte sa plece.Ajunse in fata biroului, si batu la usa cu teama.Din interior se auzi o voce calma:
-Da....intra.
Sora intra si se uita putin dezamagita prin incapere.
-S-a intamplat ceva?
-A...nu,spuse Sora scuturandu-si capul.Am venit sa va anunt ca plec in Japonia o samtamana si ma gandeam ca poate il gasesc pe Ken sau....pe Leon aici.
-Pe Ken nu l-am vazut, iar Leon a plecat, a spus ca are niste probleme de familie.
-Sper sa nu fie nimic grav.
-Ai spus ceva Sora?
-Nu spuse Sora cu un zambet mai ciudat pe fata.La revedere!
-La revedere!Ne vedem peste o saptamana.
Sora isi lua bagajul si chema un taxi.Inainte sa se urce in taxi Rosseta, Anna, Mia, Marion si Jonathan o imbratzishara si chiar cand sa urce in taxi se auzi o voce:
-Sora...Sora.
-Ken, te-am cautat.
-Ti-am cumparat niste talismane pentru noroc.
-O...multumesc Ken.Acum trebuie sa plec.Pa!
-Pa!
Sora ajunse la aeroport, intra in avion,se aseza si privispre K.S. Se gandea la...la el.Ii parea rau ca nu a putut sa-l mai vada odata,sa-i spuna la revedere...fata i se intrista.
-Luati loc domnule Oswald.
La auzul acestor cuvinte Sora se trezi din micul ei vis, isi intoarse capul brusc si il vazu chiar langa ea.
-Leon...(fata fetei se lumina si un zambet aparu)
-Sora ce cauti aici?intreba Leon zambind.
-Pey...eu...eu merg in Japonia la parinti.Tu?
-Eu merg la o verisoara care a avut un accident, dar nu voi sta mult.
Sora tacea si il privea pe Leon, parca nici nu il auzea, era foarte bucuroasa ca il vedea.
-Sora....Leon se apropie de ea si mai,mai....Sora observa si facu niste ochi mari....Leon observa shi el...
Se inrosira si se intoarsera...Amandoi se gandeau."Mai era puti si ma...saruta.O, nu la ce ma gandesc?Nu se poate.Leon nu s-ar uita niciodata la o persoana ca mine. Ce imaginatie mai am"."nu imi vine sa cred cat de mult m-am apropiat de ea.Doamne la ce ma gandesc!".
In sfarsit au ajuns in Japonia...mai precis in Tokyo.Avionul a aterizat.La aeroport mama Sorei o astepta.Sora fugi la ea si o lua in brate.Se uita inapoi si il vazu pe Leon zambind, cand se intoarse iar nu il mai zari nicaieri.Nici ea nu stie ce simte, nu stia ce sa mai faca.In drum spre casa mama Sorei i-a pus o intrebare care a facut-o sa roseasca.
-Cine era acel baiat la care te uitai? E cumva...Shi nici nu apuca sa termine propozitia pana la capat...
-Nu mama...cum poti sa ma intrebi asa ceva...Nu, e doar partenerul meu de la K.S. Leon Oswald.
-Asta vroiam sa te intreb, daca nu e partenerul tau Leon.
Sora era si mai rosie acum. Ce moment penibil.
Cand a ajuns acasa Sora a inceput sa se joace cu Yume.Era bucuroasa sa o vada, dar era si mai bucuroasa ca Leon era in acelasi oras cu ea.La masa Sora era destul de tacuta. Se uita la parinti ei si la Yume.Erau o familie foarte fericita si se iubeau mult.In ochii Sorei a aparut o sclipire puternica...
-Da acum stiu care e noul meu vis...

Cam atat deocamdata....sper sa va placa....inceputul nu e ceva extraordinar, dar continuarea sper sa fie mai buna...astept critici si scuzati-ma pentru greselile de scrie. Smile
Sus In jos
Milky*Way
Fairy Dust
Fairy Dust
Milky*Way


feminin
Numarul mesajelor : 104
Varsta : 28
Localizare : Baia Mare
Stare de spirit : Fastacita^_^
Data de inscriere : 08/02/2008

Kaleido Star-> Visuri care prind aripi Empty
MesajSubiect: Re: Kaleido Star-> Visuri care prind aripi   Kaleido Star-> Visuri care prind aripi Icon_minitimeVin Feb 22, 2008 4:49 pm

foarte interesant poate mai multa desciere insa nu exagerata.frumos continua gambate! albino
Sus In jos
 
Kaleido Star-> Visuri care prind aripi
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Kaleido Star-Sora&Leon

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Fan Zone :: Fan Art/Fan Fiction-
Mergi direct la: