Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 J-rock baby!~

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Lum
Ghost
Ghost
Lum


Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 09/02/2008

J-rock baby!~ Empty
MesajSubiect: J-rock baby!~   J-rock baby!~ Icon_minitimeDum Feb 10, 2008 4:05 pm

J-rock...ohhh da!!@J-rock e rock, j-rock e uneori o combinatie de genuri, j-rock e uneori o oaza de liniste!Ciudat huh?Ca trupe prefer:Miyavi, Alice Nine, Gackt, The Gazette.Daca cunoasteti si alte trupe j-rock nu ezita sa ne informezi Razz

Hmm...tu ce trupe j-rock preferi?Give it a try and listen si zi-ne ce parere ai~!?


J-rock baby!~ Miyavi10

J-rock baby!~ Gackt610

J-rock baby!~ 12574510

J-rock baby!~ 23210
Sus In jos
Phitropie
Fairy Dust
Fairy Dust
Phitropie


feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 33
Localizare : White Room
Data de inscriere : 25/03/2008

J-rock baby!~ Empty
MesajSubiect: Re: J-rock baby!~   J-rock baby!~ Icon_minitimeMar Mar 25, 2008 6:01 pm

^J-rock e total diferit de rock sa stii =)))) sa nu uitam de Visual Kei si Oshare Kei , asa ceva nu exista in rock
Ca trupe cunosc o tona o .O'' chiar prea multe z.z'''''' dar am sa le postez la sfarsitul mesajului
Dar mai inatai ... preferatele mele ar fi :
Nightmare ~8 years of naitomea~
Imi plac inca de anul trecut si inca imi plac ff mult. Melodii originale,exact pe placul meu , versuri absolut geniale ca si PV-urile de alt fel . Membrii adorabili XD Pe langa asta au idei foarte originale o .o' (oh god , sendai kamotsu and o. O doraemon =))) ) Pe langa asta sunt o mare fana a lui Yomi si il respect pentru tot ce a facut el alaturi de Nightmare , pentru ideeile originale si crazy si pentru personalitatea sa ^^ , si desigur vocea excelenta pe care o are @_@
Album preferat : Libido , The World Ruler
Melodii preferate : toate o.o' dar in special LivEvil , Gianism ( all ) , Criminal Baby and Dirty

SuG ~SuG.oi~
Oshare kei ~ yeah XD
Sunt o trupa abia la inceput cu majoritatea membrilor foarte tineri O .O (zomg takeru , 20 O_O ) dar melodiile lor sunt superbe . Imi plac extrem de mult hainele lor si PV-urile. Au idei originale si imi plac mult ( I scream Party huhu XD ) And takeeru XD
Album preferat : I Screm party
Melodii preferate : Love Scream Party , Alterna , Cherish , Toon Daily Lateshow and 7th breeze

Luna Sea ~Rockin' Heaven ~
Imi plac extrem de mult melodiile lor si chiar daca sunt o formatie mai veche , au de ce sa fie respectati de multi J-rockeri si fani . Sunt leaganul multor formatii celebre cum ar fi Nightmare si The Gazette.Pe langa asta ,au niste melodii excelente ^^.Sunt o mare fana a lui Ryuichi Kawamura si il admor si respect pentru tot ceea ce a reusit sa faca pana acum .

X Japan
Agin , o formatie foarte veche dar foarte populara si respectata.Melodii superbe si versuri si mai superbe decat ele.Cei de la X Japan s-au retras acum ceva timp dar revin cu un turneu in usa.Desigur acum fara Hide.Imi plac mult melodii ca Kurenai , Crucify my love si Tears.
Si desigur , si aici am o persoana pe care ar trebuii sa o respect mult mai mult decat acum.Si ma refer in mod sigur la Hide care s-a spanzurat in 1998.A adus mari ravagii odata cu aceasta sinucidere si desigur mii de fani intristati T.T . Si nu cred ca va fi uitat.Tot ce a facut nu va fi uitat sau cel putin nu foarte usor.R.I.P Hide-sama.

Plastic Tree
Nu sunt chiar mare fana dar imi plac mult melodiile lor.Sunt ff kawaiio iar Ryu are o voce @.@ ( si seamana cu L o .o' ) ca melodii prefer Baka ni Natta no ni , Cream ,Zaza furi zaza nari .

The GazettE
Nu sunt chiar pe placul meu si asta din mai multe motive p care nu voi sta sa le insir acum.Dar melodiile sunt ff reusite si imi plac mult , dar agin nu chiar atat de mult. Fav : Reila, D.L.N , Cassis , Silly God Disco

An Cafe~Nyappy~
Oshare Kei agin XD
Nu imi placeau la inceput , dar dupa ce am ascultat Tekesuta Kousen mi-a placut mult vocea lui Miku si am ascultat mai mult. Preferatul meu ar fi fost Bou dar deja are prea multi fani . . . Teruki arata mai kawaiio O .O'
melodii: Tekesuta Kousen , 1/2 , Nyappy in the world , Pusshin Prin

----Alte trupe :
12012 , Aliene Ma'riage , Ayabie , Buck-Tick , D , Deathgaze , Dir en grey , Malice Mizer , Kura , Kagrra , MUCC , Exist Trace , Sadie , Psycho le Cému , Lynch etc.
Sus In jos
http://eclipse-project.1talk.net/
 
J-rock baby!~
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» A-Camp/Tabara Anime/Manga/Cosplay/J-Rock/J-Pop/J-Movies

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Diverse :: Muzica-
Mergi direct la: