Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Kira sv L.

In jos 
+6
Momo-chan
dark_kikyou
Milky*Way
Little_pink_angel
Ay-chan
RxY-andra
10 participan?i
AutorMesaj
RxY-andra
Dark Tenshi
Dark Tenshi
RxY-andra


feminin
Numarul mesajelor : 135
Varsta : 28
Localizare : In your heart
Stare de spirit : Yeeey! no way ! I only joking >.
Data de inscriere : 07/02/2008

Kira sv L. Empty
MesajSubiect: Kira sv L.   Kira sv L. Icon_minitimeSam Feb 09, 2008 7:27 pm

Cu cine tineti? Eu zic ca (.) cu Kira...adica e intradevar o greseala ca omoara oamenii insa aceeia sunt criminali... si oricum trebuiau executati... insa poate sa ajunca dependent de carnetul mortii si siar putea ucide propia familie.. Iar L. incearca sa il gaseasca. Si daca o sa-l gaseasca, o sa il omoare p-ana la urma.. deci.. Neutral e ca ciudat...cred ca mai bn nu tin cu niciunul Very Happy si gata!


Ultima editare efectuata de catre in Sam Feb 16, 2008 9:14 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.angelofdestiny.piczo.com
Ay-chan
Dark Tenshi
Dark Tenshi
Ay-chan


feminin
Numarul mesajelor : 172
Localizare : lost world
Joburi/Distractii : nothing
Stare de spirit : lonely and sad
Data de inscriere : 07/02/2008

Kira sv L. Empty
MesajSubiect: Re: Kira sv L.   Kira sv L. Icon_minitimeLun Feb 11, 2008 7:47 pm

pai nusth care sa il aleg.pe Kira (Light) l-as alege pentru ca imi place ca vrea sa creeze o lume mai buna , far criminali, dar cum ai spus si tu RxY-andra poate deveni dependent de Carnetul Mortii.L incearca sa opreasca aceste crime si sa il ucida pe Kira deoarece sa fim seriosi , a ucis acei oameni.Gra alegere, dar ma mai gandesc pe parcursul anime-ului
Sus In jos
http://an-otherstory-abouta-girl.piczo.com
Little_pink_angel
Spirit
Spirit



feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 31
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 10/02/2008

Kira sv L. Empty
MesajSubiect: Re: Kira sv L.   Kira sv L. Icon_minitimeSam Feb 16, 2008 2:52 am

sincer il prefer pe L...adica el a fost mereu sincer si avea un comportament sa zicem foarte emo Smile)Smile)
ca sa nu mai zic ca de cand a murit L nu am mai vazut decat vre-o 2 sau 3 episoade...pt ca am inceput sa ma plictisesc... adica a murit prea usor, iar Kira a preluat atat de repede controlu inca adormeam la fiecare episod...probabil ca o sa continui sa ma uit la acest anime insa cand chiar nu o sa am ce face Very Happy
Sus In jos
Milky*Way
Fairy Dust
Fairy Dust
Milky*Way


feminin
Numarul mesajelor : 104
Varsta : 28
Localizare : Baia Mare
Stare de spirit : Fastacita^_^
Data de inscriere : 08/02/2008

Kira sv L. Empty
MesajSubiect: Re: Kira sv L.   Kira sv L. Icon_minitimeMar Feb 26, 2008 8:42 pm

waah e greu pai cred ca il aleg pe Light asa imi place sa-i zic poate findca e mai frumos decat L Very Happy
Sus In jos
dark_kikyou
Spirit
Spirit
dark_kikyou


feminin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 28
Data de inscriere : 01/03/2008

Kira sv L. Empty
MesajSubiect: Re: Kira sv L.   Kira sv L. Icon_minitimeMier Mar 19, 2008 5:15 pm

Eu tin bineinteles cu dragul de Kira! Haide kira!! pt ca e un sweet nu o broscuta precum L.
Sus In jos
http://www.kagome.3xforum.ro
Momo-chan
Fairy Dust
Fairy Dust
Momo-chan


feminin
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 30
Localizare : Galati
Data de inscriere : 22/03/2008

Kira sv L. Empty
MesajSubiect: Re: Kira sv L.   Kira sv L. Icon_minitimeSam Mar 22, 2008 11:14 pm

 Nu m-am hotarat pana la urma cu cine sa tin. Initial tin cu Light(Kira), imi place mai mult lumea care vrea el sa o creeze. Dar faptul ca devine cam dependent de carnetul mortii si ca prea se crede el cel mai mare (zeul noii lumi), ma cam deranjeaza.
Sus In jos
Phitropie
Fairy Dust
Fairy Dust
Phitropie


feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 33
Localizare : White Room
Data de inscriere : 25/03/2008

Kira sv L. Empty
MesajSubiect: Re: Kira sv L.   Kira sv L. Icon_minitimeMar Mar 25, 2008 5:28 pm

@RxY-andra eu zic sa te uiti pana la sfarsitul anime-ului inainte sa zici care personaje o sa moara si care nu x.x'


Am sa incep in primul rand cu Light.Desii nu imi place sa recunosc,din anumite privinte chiar seman cu el si la inceput chiar eram de partea lui in legatura cu faptul ca in lumea asta exista foarte multi oameni care ar merita sa moara.Dar Light devine obsedat de death note si ajunge intr-un final sa devina chiar el un criminal...obsesia asta e prea mare si de aceea nici nu a realizat ca nu ar fii reusit nici o data sa faca o lume perfecta,fara criminali.Apoi de cand si-a pierdut atunci memoria tot ce a facut a fost sa joace teatru.I-a castigat increderea lui L prin trucurile lui si l-a ajutat sa il ucida pe Kyosuke Higuchi,care deveniste de asemenea kira.
Apoi chiar daca o urasc pe Misa si mi-se pare un personaj stupid,nu cred ca merita ca Light sa se poarte asa.Tot ce a facut a fost sa se foloseasca,practic de ea pentru a construii acea lume despre care vorbea el.

L...ei bine este un personaj interesant ce este drept.Este cam enervant faptul ca toata lumea il place pentru faptul ca el este mai diferit,dar majoritatea il place dupa doar cateva episoade,fara sa stie intr-adevar nimic despre el.Anyway nici nu am de gand sa spun lucruri care nu se afla in anime,ci doar in manga sau nici chiar in manga.Am sa spun doar ca este un personaj inteligent si pe langa asta nu la fel de obisnuit si normal ca si Light.Am ajuns sa vad Death Note de 24 de ori si am citit mult mangaurile...la inceput l-am considerat doar ciudat dar apoi mi s-a parut chiar un personaj nebun.Ador modul in care gandeste si de asemenea face uneori niste fete foarte inocente si dezorientate (in special in manga)...apoi acele replici care mi-au placut mereu...de asemenea si atunci cand spune lucruri de genul "Stupid Matsuda".

In concluzie il voi alege pe L,chiar daca are atat de multi fani care nu stiu nimic despre el X.X...si nu spun ca toti sunt asa,ci ma refer la majoritatea care au argumente stupide in genul "Imi place L pentru ca e un geniu,e mai ciudat si manganca multe dulciuri" -.-"
Sus In jos
http://eclipse-project.1talk.net/
Ryoko Minaka
Spirit
Spirit
Ryoko Minaka


Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 05/06/2008

Kira sv L. Empty
MesajSubiect: Re: Kira sv L.   Kira sv L. Icon_minitimeJoi Iun 05, 2008 7:11 pm

Amandoi sunt foarte inteligenti, insa, desi Light este personajul principal, este si negativ, cel putin din punctul meu de vedere. Cum nu el le-a dat viata, nu are dreptul sa le-o ia. El viseaza sa creeze o lume perfecta, in care sa nu fie niciun criminal, iar el sa fie zeul lumii noi; dar sa fim seriosi. Asta nu va putea obtine niciodata. Oricum nu e nemuritor, chiar daca poseda acel carnet. Ruyzaki vrea sa il opreasca, insa nu foleseste metode prea agreabile. El chiar l-a considerat pe Light prietenul sau, singurul prieten, deoarece el nu avea altii. Si a murit sperand ca Light nu e Kira, insa s-a inselat. Nu stiu pe care dintre cei doi sa aleg.
Sus In jos
RxY-andra
Dark Tenshi
Dark Tenshi
RxY-andra


feminin
Numarul mesajelor : 135
Varsta : 28
Localizare : In your heart
Stare de spirit : Yeeey! no way ! I only joking >.
Data de inscriere : 07/02/2008

Kira sv L. Empty
MesajSubiect: Re: Kira sv L.   Kira sv L. Icon_minitimeVin Iun 06, 2008 5:47 pm

Pai Phitropie are dreptate .. acum ca am vazut mai multe episoade , o sa imi expun mai bn punctul de vedere. Deci ,la inceput si eu tineam cu Light . Dar chiar a devenit un "monstru"(sa zic asa) care i-a manipulat pe toti incet - incet cum a vrut el. Iar L se purta el ciudat , insa era dragut in felul lui . Si e nedrept , cum a zis si Ryoko ... L chiar l-a considerat pe Light un prieten . Deci acum ... cred ca imi place mai mult de L , chiar daca a murit .
Sus In jos
http://www.angelofdestiny.piczo.com
Lord Crys
Spirit
Spirit
Lord Crys


feminin
Numarul mesajelor : 14
Varsta : 30
Localizare : In my dream
Joburi/Distractii : Anime/Manga
Stare de spirit : Happy
Data de inscriere : 25/07/2008

Kira sv L. Empty
MesajSubiect: Re: Kira sv L.   Kira sv L. Icon_minitimeMar Aug 19, 2008 5:14 pm

Raito(Light) Yagami- cel care doreste sa devina zeul lumii, ucigand criminalii dar devenind chiar el unul^_^ imi8 place logica lui iar atunci cand renunta la DN e tare simpatic si arata ca un pustan nevinovat Y_Y

Da, L, poy, chiar daca uneori ma port ca el mi se pare nedrept ce face Y_Y si mie imi place mai mult cum arata Kira in film, chiar pare mai adorabil^_^

Kira e o personalitate a lui Raito iar dorinta lui puternica de a devenii dreptatea absoluta ma fermecat tare mult:lol: so...Kira e preferatul me^_^
Sus In jos
http://www.orizont2100.noua.org
VanillaMilk
Spirit
Spirit
VanillaMilk


feminin
Numarul mesajelor : 18
Varsta : 30
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Sims 2
Stare de spirit : I`m death...
Data de inscriere : 14/04/2009

Kira sv L. Empty
MesajSubiect: Re: Kira sv L.   Kira sv L. Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 9:28 pm

Light e magnet pentru femei si se foloseste de Misa.
L e obsedat de dulciuri si sta 24/24 cautandu-l pe Kira.
Il prefer pe L, dar personajul meu preferat e Mikami fiindca este complet nebun =D
https://www.youtube.com/watch?v=OgBJ8hCyb-g

!SAKUJO!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Kira sv L. Empty
MesajSubiect: Re: Kira sv L.   Kira sv L. Icon_minitime

Sus In jos
 
Kira sv L.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Anime :: Death Note-
Mergi direct la: