Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 L vs. Near

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
RxY-andra
Dark Tenshi
Dark Tenshi
RxY-andra


feminin
Numarul mesajelor : 135
Varsta : 28
Localizare : In your heart
Stare de spirit : Yeeey! no way ! I only joking >.
Data de inscriere : 07/02/2008

L vs. Near Empty
MesajSubiect: L vs. Near   L vs. Near Icon_minitimeDum Iun 22, 2008 3:29 pm

Intradevar , Near nu l-a putut depasii pe L , dar l-a gasit pe Kira cel adevarat( Light) impreuna cu "oamenii lui de ajutor" .
Pe dealta parte , L era gata sa puna capat anchetei dar s-a intamplat tragedia ca el sa moara (din cauza acelui shinigami).
Inafara de caracterizarea mintala , acestia 2 au /au avut un stil propriu ,adica, L avea un stiul mai ciudat stand aproape mereu cu picioarele la piept si cu degetul mare pe buze , mancand de asemenea multe prajuturi , iar Near are acele "papusele" ca niste pioni pe tabla de sah , cu care isi pregateste strategia .
Alta caracterizare ar fi aspectul exterior , care intr-un fel se aseamana la acstia doi , diferentiind astfel parul si inaltimea .
Eu nu stiu pe cine as alege pt. ca sunt cam asemanatori cei doi cu diferite exceptii . Imi place mai mult stilul lui Near cu acele papusele , insa L chiar daca era mai ciudat , cand a murit si mie mi-a parut rau . Poate "balanta" intinde spre L , avand in vedere si stilul lui unic de a fii .

Astept pareri Smile
Sus In jos
http://www.angelofdestiny.piczo.com
Lord Crys
Spirit
Spirit
Lord Crys


feminin
Numarul mesajelor : 14
Varsta : 30
Localizare : In my dream
Joburi/Distractii : Anime/Manga
Stare de spirit : Happy
Data de inscriere : 25/07/2008

L vs. Near Empty
MesajSubiect: Re: L vs. Near   L vs. Near Icon_minitimeMar Aug 19, 2008 5:10 pm

L cu siguranta... Near e doar o " copie " a lui Ryuzaki si in plus, daca Near s-ar " lupta " cu L cu siguranta ca L ar castiga. De ce? Near nu este mai presus de L din doua motive: nu a reusit sa il invinga singur pe Kira... a avut nevoie de o echipa, plus Mello si doi: desi e destept nu are logica lui L.
L ar castiga deoarece, chiar daca Kira l-a omorat, ar fi in stare sa il invinga deoarece slabiciunea lui Near este ca nu poate lucra singur si in plus e mai destept dupa parerea mea.

Cat despre stilul lor... nu stiu... prefer cel a lui L si oricum mi se pare mai simpatic decat L... Mia placut ca L a stiut din prima cine e Kira si a si lucrat cu el incercand sa il demascheze.
Sus In jos
http://www.orizont2100.noua.org
 
L vs. Near
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Anime :: Death Note-
Mergi direct la: