Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Ginban Kaleidoscope

In jos 
AutorMesaj
Ryoko Minaka
Spirit
Spirit
Ryoko Minaka


Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 05/06/2008

Ginban Kaleidoscope Empty
MesajSubiect: Ginban Kaleidoscope   Ginban Kaleidoscope Icon_minitimeJoi Iun 05, 2008 7:19 pm

Am deschis acest topic pentru ca am observat ca acest anime nu e prea cunoscut, dar pe mine m-a impresionat foarte mult. Desi are doar 12 episoade, este minunat. Pur si simplu il ador . Este vorba despre un spirit canadian al unui aviator - Pete Pumps (care a murit incercand sa faca cea mai spectaculoasa acrobatie din viata sa) care a intrat in corpul unei patinatoare, pe nume Tazusa Sakurano. Tazusa tot incerca sa ajunga la marile concursuri de patinaj si intre timp de tot certa cu Pete. La inceput a fost foarte amuzant, am crezut ca ma prapadesc de ras, mai ales la modalitatile pe care le incerca Tazusa pentru a-l scoate pe Pete din corpul ei, dar pe parcurs s-au indragostit unul de altul, desi nu si-au spus-o niciodata, iar sfarsitul a fost dramatic (nu vi-l spun, nah, tzeapa ). Eu vi-l recomand sa-l vizionati, sau pentru cei care l-ati vazut am o intrebare. Care este parerea voastra despre acest anime?
Uiati si o poza cu personajul principal (Tazusa Sakurano):
Ginban Kaleidoscope Gk01-018
Sus In jos
 
Ginban Kaleidoscope
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Anime :: Other-
Mergi direct la: